WYKORZYSTAJ MOŻLIWOŚCI

Tanie i ekologiczne gospodarstwo

Możesz znacząco obniżyć koszt prowadzenia swojego gospodarstwa, dzięki inwestycji w fotowoltaikę. Duże powierzchnie dachów budynków lub nieużytkowanych pól to doskonałe miejsce, które może generować oszczędności. 

Własna mikroinstalacja fotowoltaiczna, to nie tylko niższe koszty, ale i niezależność. Ceny energii stale rosną, okresowo występują także ograniczenia w dostawach energii. Samodzielne wytwarzanie prądu sprawia, że powyższe problemy dotykają gospodarstwo w dużo mniejszym stopniu lub nawet wcale ich nie dotyczą.

Fotowoltaika to także inne korzyści - ekologia. Produkcja prądu odbywa się bez strat i obciążeń dla środowiska naturalnego. W rolnictwie ma to szczególne znaczenie, bo przekłada się bezpośrednio na jakość produktów. Pozwala także sprzedawać więcej - konsumenci coraz chętniej wybierają te towary, które pochodzą z ekologicznych gospodarstw.

Bauernhof
sunvoltec-ico_dotacja

SKORZYSTAJ Z DOFINANSOWAŃ

Dotacje i ulgi

Jako rolnik możesz skorzystać z jednego z dwóch programów dotujących montaż instalacji fotowoltaicznych. Pierwszy program to "Mój Prąd", dzięki któremu możesz uzyskać aż 5.000 zł (jednak nie więcej niż 50% wartości; dotyczy instalacji o mocach 2-10kW). Drugi program - Agroenergia jest skierowany specjalnie do rolników i pozwala zaoszczędzić 40% wartości inwestycji. Więcej o tym programie możesz przeczytać na stronie NFOŚIGW.

Poza dotacjami istnieją także ulgi podatkowe - ulga termomodernizacyjna, dzięki której odliczysz nawet 17 000 zł od podstawy opodatkowania - dotyczy rolników będących płatnikami podatku CIT. Rolnicy płacący podatek rolny mogą skorzystać z ulgi 25%.

FOTOWOLTAIKA W ROLNICTWIE

Dobra inwestycja w rolnictwo

Dla Twojego gospodarstwa zaprojektujemy mikroinstalację fotowoltaiczną, która będzie pewną inwestycją. Dobierzemy takie komponenty, które pozwolą maksymalnie uniezależnić się od rosnących cen prądu, dzięki właściwej wydajności. Ich odpowiednia konfiguracja i ilość zapewni też możliwie szybki zwrot inwestycji.

Mikroinstalacja fotowoltaiczna jest w praktyce bezobsługowa. Długo zachowuje swoją wydajność, nie wymaga kosztownych i kłopotliwych czynności serwisowych. Poprawny montaż i solidne komponenty gwarantują też wysoką niezawodność. Mimo wszystko, w razie ewentualnych kłopotów, możesz być spokojny, bo Sunvoltec to partner godny zaufania, który służy pomocą, także po wykonaniu instalacji.

Schweinemaststall mit großflächiger PV-Anlage, Luftbild

CO DAJE FOTOWOLTAIKA W ROLNICTWIE?

Twoje gospodarstwo zyska

sunvoltec-ico_ekonomia

OSZCZĘDNOŚĆ

Niższy koszt energii i wzrost wartości nieruchomości. Tańsza inwestycja dzięki dotacjom i ulgom podatkowym.

sunvoltec-ico_odbior

NIEZALEŻNOŚĆ

Niezależność od rosnących cen prądu, niezależność od ograniczeń w dostawach energii, brak konieczności stałej obsługi instalacji. 

sunvoltec-ico_ekologia

EKOLOGIA

Gospodarstwo dba o środowisko, czyli działa z wysoką świadomością i etyką, jest nowocześniejsze, a jej produkty są bardziej przyjazne.

Tani prąd jest w Twoim zasięgu!

To jasne jak Słońce. Zróbmy coś dobrego dla Twojego budżetu, a przy okazji dla środowiska.